Southern Illinois University Edwardsville Logo
Apply to SIUE
Engineering Header

Spring 2013 Dean's List

Andrew M. Ahlers
Ayse B. Akyuz
Lacey E. Albers
Casey L. Albl
Brandon K. Alvis
David A. Baalman
Zachary D. Benchley
Burcu Biricik
James M. Blievernicht
Nicole V. Blumhorst
Shelby R. Boeker
Louis J. Bourgeois
Christopher J. Branch
Terrence D. Brown
Andrew M. Buncher
William B. Burnworth
Amanda M. Buschor
Nicholas J. Caban
Logan J. Cannady
Brendan D. Carlisle
Cody B. Carson
Derek A. Casey
Kermit B. Christmann
DeAngelo Clark
Steven A. Clark
Brendan A. Clifford
Matt T. Combes
Benjamin R. Cook
Joanna Corkern
Jerry Counts
Emily C. Croft
Eric M. Czichos
Zack R. Dahmm
Jason M. Darnell
Cody M. Davis
Ozgur Davudoglu
Kendra L. Deerhake
Kyle J. Deprow
Brett T. Dickerson
Howard A. Dietrich
Matthew Dillow
Daniel B. Dimler
William M. Domitrovich
Justin M. Downey
Dominic A. Eccher
Zachary K. Elliott
Jared D. Farniok
Joseph R. Fehrenbacher
Mark R. Fehrenbacher
Marica R. Fesler
Bryce E. Fickas
Daniel Flaum
David W. Gackstetter
Kassidy C. Garrison
Bentley M. Gedris
Michael J. Geiger
Timothy A. Gentry
Timothy J. Gilles
Meghan S. Glaspell
Gregory R. Goedelman
Ilhan B. Gokceoglu
Bryon M. Graminski
Samuel Greenwalt
Joshua S. Griffey
Hasan F. Gulsular
Jonathan B. Gysin
Colin K. Hale
Daniel L. Halleran
Benjamin E. Hanley
Mark L. Harris
Loree A. Hayden
Eric T. Heck
Derek R. Hoerchler
Jason D. Hooks
Andrea E. Horn
Matthew R. Horton
Jacob D. Hostettler
Brady A. Hunt
Nathaniel E. James
Christopher M. Johnson
Kyle M. Jones
Roger A. Jones
George F. Justice
Firat Taylan Kalkavan
John R. Kercher
Kimberly E. Kirkton
Daniel A. Knobloch
Kent Kobernus
Cory D. Koltveit
Randall G. Krabbe
Jared S. Kraus
Brandon L. Kreiser
Matthew D. Kreke
Ryan C. Kurwicki
Christian S. Lantry
Nathaniel E. Lawson
Brendan L. Lehman
Matthew J. Lievens
Justin P. Luitjohan
Brent M. Maedge
Ryan R. Maitland
Clayton D. Marsland
Christopher J. Maske
Alex P. Mattis
Logan D. Maughan
Christopher E. McCormick
Mitchell C. McPherson
Bradley M. Meyer
Ryan F. Mir
Kevin R. Moorehead
Matthew L. Mosby
David M. Moyer
John S. Mullett
Keith D. Munter
Erik A. Neeley
Kha M. Nguyen
Luke B. Norrenberns
Hector D. Ocon
Brian Olsen
Stephanie D. Osborn
Yusufcan Ozdogan
Thomas J. Packman
Ryan M. Papproth
Robert C. Park
Miranda L. Plumb
Tony M. Probst
Christine Raffety
Shaun A. Ramsey
James D. Reed
Max A. Reitz
Bradley W. Ripley
Kerry L. Ritter
Aaron K. Robberson
Tim L. Roustio
Derrick J. Rule
Okkes E. Savas
Orhun Savkan
Nichole L. Schackmann
Joel M. Schad
Basak Sezer
Dhruv M. Shah
Tyler J. Sievers
Steven A. Slaby
Emily K. Smith
Ian M. Smith
Spencer E. Smith
Zachary P. Smith
Frank J. Sottosanto
Rebecca R. Standefer
James E. Stilt
Theresa M. Stout
Zachary P. Stutz
Aaron M. Sullivan
Jared C. Swanberg
Stephanie R. Swaney
Derek J. Thompson
Jessica C. Thompson
William E. Thorpe
Jesse S. Tinch
Emine S. Tosunoglu
Michael A. Trobaugh
Aaron S. Tucker
Ege Turen
Corey P. Venhaus
Joshua L. Verdun
Nicolas Vincent
Erin E. Walker
Brad M. Walwer
James A. Webb
John D. Wendler
Jason Wheeler
Lucas W. Wilke
Steven R. Wilkerson
Dylan F. Williams
Larry N. Williams
Todd J. Wilson
Mikel R. Wismer
Mathew C. Woods
Alp E. Yetgin
Stephen S. York
Michelle M. Zdanowski