7th Conference on Function Spaces

 

SCHEDULE OF TALKS

 

 

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

7:30

BREAKFAST

(University Center)

BREAKFAST

(University Center)

BREAKFAST

(University Center)

BREAKFAST

(University Center)

COFFEE

8:30

R. Rochberg

L. Molnar

D. Blecher

M. Mathieu

L.H. Khoi

9:30

O. Hatori

J. Feinstein

A. Kamińska

P. Semrl

D. Leung

10:20

TEA

TEA

TEA

TEA

TEA

10:40

H. Hudzik

A. Izzo

S. Krantz

N-G. Wong

V. Troitsky

11:40

J. McCarthy

J. Wermer

K. Grosse-Erdmann

J. Diestel

J. Araujo

12:30

LUNCH

(University Center)

LUNCH

(University Center)

LUNCH

(University Center)

LUNCH

(University Center)

TEA & SNACKS

 

Special Sessions:

Special Sessions:

Special Sessions:

Special Sessions:

EXCURSIONS

Banach & Topological Algebras I

(ENG1033)

Operators on Banach Spaces I

(ADW1107)

Banach Spaces I

(ADW1104)

Banach & Topological Algebras II

 (ENG1033)

Non-Archimedean Function Spaces

(ADW1107)

Spaces of Analytic Functions

(ADW1104)

Banach & Topological Algebras III

 (ENG1033)

Operators on Banach Spaces II

(ADW1107)

 Isometries & Small Bound Isomorphisms

(ADW1104)

Function Spaces

(ENG1033)

Banach Spaces II  (ADW1107)

Spaces of Analytic & Harmonic Functions

(ADW1104)

2:00

W. Żelazko

D. Kubiak

R. Kaczmarek

J. Glazebrook

K. Shamseddine

J. Anderson

T. Tonev

M. Czerwińska

I. Doust

B. Wick

F. Szafraniec

A. Boivin

2:35

B. Schreiber

G. Ekhaguere

P. Foralewski

Mati Abel

A. Escassut

R. Zhao

H. Yang

Jan Lang

T. Miura

U. Singh

T. Oikhberg

T. Kaptanoğlu

3:10

K. Piszczek

T.K. Dutta

A. Chavez

Mart Abel

J. Araujo

J. Cima

S. Morley

O. Karlovych

G. Nagy

J. Talponen

D. Freeman

J. Jamison

3:45

H. Arizmendi

T. Ciaś

M. Arshad

S. Ghosh

A. Escassut

O. Mendez

D. Moore

G. Prajitura

T. Abe

M. Wisła

C.R. Jayanarayanan

P. Chakraborty

4:10

K. Lee

A. Przestacki

P. Tradacete

L. Palacios

J. Aguayo

S. Ortega

T. Hoim

C. Maepa

B. Wallis

G. Khattar

M. Whittlesey

4:35

Y. Ibrahim

P. Jain

H. Al-Halees

S. ůztop

K. Shamseddine

R. Dwilewicz

R. PÄrez

J. Meri

 

A. Prasad

K. Khatri

N. Askaripour

5:00

A. Popov

F. Xanthos

H. Choi

Dinner (dorm) or Excursion

Dinner (dorm) or Excursion

Z. Lou

S. Goldstein

M. Manolaki

5:25

U.N. Bassey

F. Strobin

M. Bieniaś

S. Srivastava

6:00

 

Chancellor Reception

(University Center, 2nd floor)

Dinner (dorm)

6:30

7:00

Bridge Game (Edwardsville)

7:30

 

Last minute changes in red